Sourozenecké pouto..

14. října 2013 v 19:01 | Ilma |  Dopisy, vzkazy
Můj nejdražší bratře,

nepochybuji o tom, že na tuto neblahou skutečnost, že Ti píši, koukáš poměrně hodně vytřeštěně a možná se tomu minimálně v duchu směješ, avšak věřím, že si brzy uvědomíš pointu těchto řádků.

Zřejmě je pravdou, že hodnotu toho, co člověk má si uvědomuje až ve chvíli, kdy o to přichází.
Bohužel až ve chvíli, když jsi byl na sklonku svého života jsem si uvědomila, jak moc pro mě ve skutečnosti znamenáš a jak důležitou roli v mém životě hraješ. Nikdy jsem to nepřiznala, ale tato událost je důležitým mezníkem v mém životě, ač si jsem moc dobře vědoma, že nejvíce poznamenala Tebe samotného. Brzy tomu bude deset let. Asi je to ode mě hnusné, ale skutečně až od té doby na náš sourozenecký vztah hledím z jiného úhlu. Nakonec jsi všechno zvládl a já obdivuji Tvou sílu, statečnost a postoj k životu. Skrz to všechno v dalších letech proběhlo spoustu hádek, urážek, rvaček, závisti i opovržení, ale vždycky jsem doufala, že už brzy dospěješ a budeme si více rozumět.

Zanedlouho Ti bude dvaadvacet a mně osmnáct let. Když se nad tím zamyslím, známe se tak strašně dlouho, vyrůstali jsme spolu a také jsme si společně mnohým prošli. Asi to tak bývá mezi všemi sourozenci. Projdou si obdobím až možná tvrdé nenávisti, ale nakonec se většinou stává, že k sobě naleznou nějakou cestu a dostane se jim alespoň minimum vzájemného porozumění.

Z celého srdce jsem ráda, že tak se stalo i u nás. Možná je to tím, že jsme se od sebe částečně odloučili a nevídáme se denně. Doufám, že to není jen můj pocit, ale myslím si, že nám dvěma to prospělo. Je to o dost krásnější, když se vidíme a dokážeme se společně zasmát, můžeme se na sebe spolehnout a případně si o mnohém promluvit, zatancovat si. Dokázali jsme si zvyknout jeden na durhého a případně se i při nepřízních osudu podpořit.

Poslední dobu jsem dost přemýšlela nad tím, co se děje, nad prostředím, v němž už nějakou dobu žiješ, což upřímně bylo nakopnutím pro napsání těchto řádků.

Tvá přítelkyně je nejlepší z těch, co jsi doposud měl. Dokonce i já jsem si na ni zvykla a beru ji takovou, jaká je. Jak sám víš, dokážu se s ní dost rozumně pobavit, dokážu ji pomoci, když se něco děje, ale není to ta vyvolená, kterou bych si pro Tebe přála. Každý člověk má klady i zápory, nikdo z nás není bezchybný. Jenže brácho, jsou lidé, kteří si své chyby připustí a také lidé, kteří se ani z varování nepoučí, mají sklony k dominanci a poněkud vysoké sebevědomí. Však existuje tu jistý fakt. Jsi mladý, velice pracovitý chlapec, který má sílu a není líný. Na výběr slečen jsi nikdy neměl příliš štěstí, chybou jak jsem zjistila asi je, že si pokaždé vybíráš stejný typ. Jsi flegmatik, ale to že máš srdce nezapřeš. Nyní jsi ve věku, kdy máš jednu z posledních šancí se někam dostat, něco pro svoji budoucnost udělat. Uvědom si prosím, že jednou díky svému zdraví třeba nebudeš moci pracovat manuálně. Dokázal jsi toho mnoho a ještě hodně by jsi mohl, kdybys nebyl vázán a držen. Tak moc se bojím toho, že na to přijdeš v době, kdy bude pozdě. Nechci, aby sis díky tomu, co je teď - a že to není zrovna nejideálnější- zkazil svou budoucnost, která by jednou mohla být poměrně hodně pěkná. Ale zamilovaný člověk má klapky na očích. A těžké je mu cokoliv říkat, když má svou vizi a mylnou představu o tom, že ideální lidé již neexistují.

Otevři oči. Tolikrát jsi měl sbalenou tašku, tolikrát jsi sám chtěl odejít. Tolikrát jsi lhal jen proto, aby jsi mohl trávit čas s rodinou či se svými kamarády. Myslíš, že je to ideální po dvou letech? Co tě tak moc drží?

Teď, když se náš vztah zlepšil, nechci dovolit, aby Tě kdokoliv předělával, tvořil k obrazu svému, dělal z Tebe jiného, v tomto případě bohužel horšího, člověka.. Prosím, nedovol to!

Pokud ne kvůli sobě, což by mělo být prioritní, tak jsou tu pořád rodiče, jimž vděčíme za řekla bych, že dobré vychování. Ani nevíš, jak strašně moc je ničí pohled na to jaký jsi, když jsi doma sám a když máš s sebou doprovod či jsi v přítomnosti lidí z rodiny svého protějšku. Tak moc šílená je představa všech možných následků toho, jak to může skončit, pokud to v tomto duchu půjde dál. Za svou práci a čas, který konkrétně Tobě, kdy věnovali by si zasloužili trochu více úcty. Odměnou by pro ně byl Tvůj úspěch, štěstí, ukázání toho, kdo jsi a čeho jsi schopen.

Máš možnost, máš šanci.. čekáš snad na to, že se to bude za desítky let opakovat? Ta příležitost je teď, dokud jsi ještě v laufu, bez závazku, vlastní rodiny. Máš šanci zjistit tím zda váš vztah je natolik vážný, že různé překážky skutečně zvládne. Možná je to právě to, čeho se bojíš, ale.. měl bys jasno. Třeba si jednou z mých slov něco vezmeš, třeba ještě párkrát budu mít možnost mluvit s Tebou o samotě.

Mám Tě ráda, Tvá budoucnost mi není lhsotejná. Jsi člověk, který tady jednou může být až ostatní nebudou, někdo o koho se budu moci opřít. Jsi můj jediný sourozenec, za kterého jsem ráda, pro kterého bych byla ochotna udělat mnohé. Ale už nyní vím díky poslední době, jak moc těžké a především psychicky náročné je mít někoho z rodiny zároveň svým klientem.

Zkus se nad těmito slovy trochu zamyslet, pozastavit. Myslím, že v nich najdeš tu správnou hloubku, kterou maji mít. Myslím to s Tebou dobře.

S láskou Tvá sestra
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Meggy Meggy | Web | 18. října 2013 v 20:52 | Reagovat

Upřímně, je to krásné. Nevím, jestli se to k tvému bratrovi dostalo nebo ne, ale prostě.. líbí se mi to.
Mám taky bráchu. A jsem za to tak šťastná, nikdy bych ho nevyměnila za sestru:)

2 Vendy Vendy | Web | 23. října 2013 v 22:21 | Reagovat

To je hodně dobré.
Nevím, dostane se k tomu brácha? Četl to?
Potíž je v tom, že někteří lidi prostě nevidí a neslyší, v určitých okamžicích, dokonce nevidí a neslyší, když dostávají přes hubu a svět se jim hroutí, a prohlédnou až nějakou dobu po...Moc bych ti přála, aby si to tvůj brácha aspoň nechal projít hlavou, protože zamilovanost je krásná, ale je dobré myslet i na to, že ne vždycky člověk bude ve formě a plný sil.
Ale to asi patří k mládí, že člověk nepřemýšlí a jedná.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama