Výlet pro seniory

28. června 2013 v 10:44 | Ilma |  Školní práce
Letošní rok jsme opět vyrazili se skupinkou seniorů z celého našeho okolí na celodenní výlet. Tentokrát jsme se rozhodli, že naše velice aktivní "štědré duše" vezmeme dne 14. 6. 2013 do Plzně.
S kolegyní jsme připravili bohatý program, který se původně skládal především z prohlídky místního pivovaru a návštěvy zoologické zahrady.
Domluvené místo srazu bylo klatovské vlakové nádraží. Jelikož naše skupinka seniorů projevila zájem a velice se těšila, neodradilo je ani brzké vstávání, a tak jsme se sešli, když zvon kostela odbíjel osmou hodinu ranní.
Vlakem jsme byli v Plzni co nevidět, nikdo nechyběl, naopak přebýval, ale i tuhle komplikaci jsme vyřešili a mohli jsme se vydat k plzeňskému pivovaru. Čím blíže jsme byli pivovarské bráně, tím více senioři ožívali. U vstupu do pivovaru již byli jako malé děti a slečna průvodkyně s nimi občas měla velikou spoustu práce. S ohlasem se setkala hlavně ochutnávka několika druhů plzeňského piva.
Starouškové omámení chmelovým mokem protestovali proti výletu do zoologické zahrady, takže jsme museli narychlo vymyslet náhradní program. Prošli jsme si historické centrum města a jelikož bylo horko, obsadili jsme zahrádku jedné z kaváren v uličkách u náměstí. S úbytkem slunečních paprsků, jsme spolu se seniory vyrazili do křižíkova parku, do mlýnské strouhy a na anglické nábřeží.
Po odpočinku, když jsme byli připraveni opět vyjít, jsme se přemístili na plzeňskou radnici, kde probíhala výstava obrazů. Naši senioři se kochali krásou umění a já i má kolegyně jsme byli spokojené, že se snad náš výlet všem zúčastněným líbil.
Již se stmivalo a na seniorech byla vidět únava, a tak jsme se rozhodli, že naši výbornou a svým způsobem i velice naučnou "exkurzi" ukončíme. Procházkou jsme se vrátili na vlakové nádraží, kde byla poslední možnost zakoupení rychlého občerstvení. Společně jsme došli na nástupiště a nastoupili do vlaku. Spokojeně jsme odjížděli z Plzně zpátky do Klatov, kde jsme se každý rozutekli jiným směrem ke svým domovům a tím dospěl náš výlet zdárnému konci.
Výlet jsme uskutečnili, protože nám není lhostejný osud našich milých seniorů a naše srdce jsou vždy otevřená. Nebáli jsme se toho a bylo skvělé prožít s nimi den. Určitě je dobře když se najdou lidé, kteří i v téhle uspěchané době neváhají obětovat svůj drahocenný čas na pomoc postarším lidem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Luné Luné | Web | 28. června 2013 v 17:47 | Reagovat

A takových lidí je skutečně málo..

2 Michelle Michelle | Web | 29. června 2013 v 11:46 | Reagovat

je hezké, že jste vymysleli něco takového :) u nás jsou senioři aktivní a každý rok si sami pořádají čtyři výlety, vždycky jsem je za ten jejich elán obdivovala.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama