1. kapitola - Není punker jako punker

30. března 2013 v 0:42 | Ilma |  Pravá tvář


Už po několikáté viděl vagónem proběhnout malou postavu. Rozhodně nebyly předpoklady k tomu, že by se jednalo o šťastné dítko, které si tak hraje se svými vrstevníky. Naopak.
Lamy si všiml, že něco není, jak má. Vycítil, že se něco děje, ale vše nechával napospas osudu. Výčitky svědomí ho však sžíraly natolik, že neustál pohled na prcka, který stál již na druhé straně poštovního vagónu a plakal.
Těžké boty značky Steel volným pádem spadnuly z protější sedačky na podlahu, která se zatřásla, zvedl se a prohrábl své číro. Všichni upřeli svůj pohled na vysokou osobu v křiváku a extravagantním oblečení. Ano, na Lamyho. Budil repsekt, ve většině cestujících vyvolal strach a Lamy? Byl si toho moc dobře vědom. Pohrdavě se usmál nad všemi těmi výrazy, nad tím, že věděl, jak je momentálně vnímám a odsuzován kvůli prvnímu dojmu. Bezeslova přehodil svůj punkerský batoh skrz rameno a poměrně rychle procházel vagónem. Ze stran se bouchal o sedadla a mířil k malé rozplakané holčičce. Cestou však řval na cestující, okolo nichž procházel: "Jste všichni tak bezcitný hovada. Kurva, to jste vážně totálně slepý? Slyšíte někdo? Ignoranti!"
Holčička si zacpala uši a sklopila hlavu. I skrz záchvat pláče se dalo odhalit, že se bojí. Lamy se nenechal odradit, chtěl vyhnat jejího společníka jménem Strach, a tak k ní poklekl, aby si viděli zpříma do očí. Se slovy: "Neboj se, chci ti pomoci. Podívej se na mě a pověz mi, kdo jsi a co se ti stalo." jí prstem zvedl hlavu.
"Tak dobže, žeknu ti kdo šem. Nešmím še šice bavit š cizíma lidma, ale maminka se mi ztratila. Jsou mi či a půl a jmenuju se Marcy." Řekla vše podstatné, co bylo vhodné vědět, tu už se křečovitě držela Lamyho za ruku. Neváhal a vzal ji k sobě do náručí. "Pojď, vezmu tě, už jsi toho nachodila dost." zasmál se krásným něžným chichotáním a Marcy vypadala klidněji, rozhodně spokojeněji než před chvílí. Nejednou tak prošli celý vlak, ale nikdo, kdo by jevil zájem o tak roztomilou holčičku se neobjevil. Obcházel jednotlivá kupé a ptal se naprosto všech, dokonce se zeptal i průvodčího - zda holčičku náhodou někdo nescháněl.
Všichni kroutili hlavou a hleděli na Lamyho jako na blázna. Jakoby nikdo nedokázal pochopit, že dělá dvojnásobný dobrý skutek. Ztracené Marcy hledá maminku a mamince vede její kouzelnou dceru. Cožpak to neznamená vůbec nic?
Lamy uvažoval nad tím proč na něj všichni tak nechápavě zírají. Dokonce začínal přemýšlet jestli není chyba u něj. Zda vůbec nějaká holčička existuje či je pouze jeho přízrak, nějaká halucinace. Byl znechucen společností a jasně propadal zoufalství, vzdal se naděje, že matku najdou, už nevěděl, co víc by mohl udělat.
Věděl, že právě teď má jedinečnou šanci, která se nikdy nemusí opakovat. Dokázat lidstvu, že ne každý punker by měl být zavrhnutý. Každá osobnost je přeci jedinečná a o povaze jedince nerozhoduje styl, který uznává. Avšak především ho k tomuto skutku hnalo vnitřní já, které oplývalo empatií.
Dělal vše pro to, aby Marcy rozesmál, dělal kašpara ze sebe, vyváděl s ní různé vylomeniny a ve chvíli, kdy se Marcy smála - byl šťastný a smál se s ní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbila se ti tato povídka?

Ano
Ne

Komentáře

1 Teresa Teresa | Web | 30. března 2013 v 14:27 | Reagovat

Je to úžasný, ale jednu chybičku byhc našla.. ne v tom jak píšeš nebo tak.. jen v tom, že lidi budou odsuzovat pořád kvůli vzhledu... řeknou si třeba, jo ten chlapec udělal velmi dobrý zkutek, ale jak vypadá. Jak o sebe "nedbá".. co to může být za člověka?! ;))

2 Berry Berry | Web | 4. dubna 2013 v 14:11 | Reagovat

To je velmi zaujímavá myšlenka k psaní, jsem zvědavá na další díly, určitě tam bude nejeden háček. Moc se mi to líbí.

3 Ivi Werwolfin Ivi Werwolfin | E-mail | Web | 5. dubna 2013 v 10:37 | Reagovat

Určite je v tom niečo! Napr. že to dievča je po smrti =D alebo niečo také.
Už sa veľmi teším na pokračovanie, som fakt zvedavá, čo z toho vznikne.
Mimochodom, punkerov ja môžem, sú zaujímaví a ich oblečenie sa mi vždy páčilo. Nehovoriac o čírach dlhých a farebných ;-)

4 Jane Jane | 6. dubna 2013 v 20:58 | Reagovat

Už vidím ten konec, kdy matka té dcery bude vděčná za její záchranu a díky tomu se nakonec zabouchne do tohoto mládence. Zazvoní zvonec a příběhu bude konec.

5 Amia Amia | Web | 29. října 2013 v 22:46 | Reagovat

Příliš krátké, ale já jsem divná :-D
Dobrý začátek

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama