Televizor

21. ledna 2013 v 22:31 | Ilma |  Příběhy
Kdysi jsem se svého dědy zeptala na neobvyklou otázku. Zajímalo mě, na který spotřebič z jeho mladých let si vzpomene jako první. Překvapilo mě, že odpověděl bez váhání.
"Televizor Tesla." pousmál se a dodal "Taková komická vzpomínka." Pochopitelně jsem chtěla, aby se podělil, a tak děda začal vyprávět.


"Jednoho dne se nám doma rozbila televize. V té době se barevné ještě nevyráběli, byla to černobílá Tesla, a tak jsem ji odnesl spravit do servisu. Bylo mi sděleno, že si pro televizor mám za týden přijít, byl jsem rád za rychlé jednání.
Týden uplynul jako voda a já jsem si řekl, že vezmu kárku a udělám si s dcerou procházku plnou legrace. S tím, že se stavíme v servisu. Televize byla opravdu opravená, zaplatil jsem a prodavač mě požádal, zda bych s kárkou neobjel obchod a nepřijel k rampě, kam mi televizor připraví a lépe se mi s ním bude manipulovat. Byl to rozumný nápad a tak jsem s radostí souhlasil. Jenže jsem ještě nevěděl co mě čeká." zatímco děda vyprávěl jsem seděla jako přimrznutá a pečlivě poslouchala.
"Chtěl jsem si práci usnadnit, a tak jsem vyskočil na rampu, šoupl televizor k okraji a než jsem slezl dolů, abych jej přendal na kárku, stalo se něco, čeho jsem vnitřně dlouho litoval. Televize spadla na zem. Pochopitelně mě mrzelo, že jsem z funkční televize dokázal udělat opět nefunkční, ale bohužel se nedalo nic dělat. Dcera byla ještě malá a strašně se lekla, tudíž jsem televizor položil ke straně a odešli jsme domů bez něj.
Zachoval jsem se jako zbabělec, protože než bych babi přiznal, co jsem provedl, řekl jsem, že televizor ještě není opravený. To jsem dělat neměl, má akční kolegyni, která se nad celou událostí smála z okna a vše jí řekla dříve, než jsem se stačil přiznat. Nezbývalo, než se následně podělit o cleou pravdu a koupit nový televizor. Ač se tomu dnes směji, tehdy mi do smíchu opravdu nebylo."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbila se ti tato povídka?

Ano
Ne

Komentáře

1 Yominis Yominis | E-mail | Web | 23. ledna 2013 v 9:25 | Reagovat

A poučení? Lhát se nemá. Zvlášť ne vlastní manželce se spolehlivou informační sítí :-D
Jinak ten citát o štěstí je moc hezký. A pravdivý. :-)

2 Amélia van Raarová Amélia van Raarová | Web | 26. ledna 2013 v 15:57 | Reagovat

Jéé, to je super :)
Je to takové roztomilé ;D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama