Oheň

14. července 2011 v 22:16 | Ilma |  Úvahy
Já bych tento nadpis specifikovala na oheň- náš sluha, kamarád i zlý pán.

Vždyť oheň dokáže vyvolat tolik pocitů, každý ho může vnímat jinak. Někdo jím je fascinován někdo zabit a pro někoho je práce s ohněm přínosem peněz. Někomu oheň připomíná život- plamen, který stejně jednou zhasne.

Někteří lidé si s ohněm rádi hrají, v nich může vyvolávat pocit klidu a spokojenosti. Mohou se jim líbit změny jeho barvy od oranžové skrz žlutou až někdy do barvy s nádechem zeleného či modrého odstínu. Jen si mnohdy neuvědomují, co může být následkem jejich radosti. Pro jiné může být oheň osudovou vzpomínkou, na kterou by raději zapomněli, jiní zapomenout nestihnou. Mnozí díky těm krásným šlehajícím plamenům přišli o střechu nad hlavou, o všechno na co byli hrdí, většinou o to, na co celý život poctivě vydělávali. A to nepíši o případech, kdy už třeba i nešťastnou náhodou uhoří lidé. Je samozřejmé, že oheň je nejen nepříjemnou součástí života, ale také naopak dokáže být skvělým společníkem různých oslav, kdy si na něm například opékáte buřty. Nebo jste pozvali profesionály, kteří vám s ohněm zařídí náramnou show. Oheň pozorujete, ten pocit vás vnitřně naplňuje, dodává vám energii, teplo a jste nadšeni tím, jak užitečný je.
Většina lidí by byla bez ohně ztracená, tolika lidem zpříjemňuje život nějaká krásně vonná svíčka, někomu chuť cigarety, kterou ale též musíte zapálit. Pro někoho je oheň nepřítelem, pro jiné zas nejlepším kamarádem, dokonce existuje i duševní choroba, závislosti na ohni se týkající, která pár lidí zasáhla.

Oheň je zkráceně živel, který nezná své meze, nemá brzdy, jakmile vzplane, roste více a více, bez ohledu na to, co tím působí.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mel Mel | Web | 14. července 2011 v 23:08 | Reagovat

Ach, naše slohovka ^^

2 Veru Veru | E-mail | Web | 18. července 2011 v 14:40 | Reagovat

Hezky napsané. :-)
Já oheň nemám ráda. Všichni stále mluví o teple rodinného krbu, ale mě to nijak nevzrušuje. Dokonce bych řekla, že se ohně i bojím, někdy se mi i ve snu zdá, že jsme vyhořeli. Možná to pramení z toho, že nesnáším teplo. To když někdy řeknu nahlas, tak všichni hned, že oni mají radši teplo, a že jsem blázen. Já sice jsem věčný zmrzlík, ale stejně mám radši zimu. A ještě taky s oblibou pokládám otázku: "chtěli byste radši uhořet nebo zmrznout? :-D
No, to jsem trochu odbočila, ale já prostě oheň nemám ráda.

3 Had-Kobra královská Had-Kobra královská | 30. července 2012 v 22:09 | Reagovat

Oheň,živel, který se projevuje ve všem, co bylo stvořeno. Horko a expanze.Oheň a světlo vládlo na začátku všeho stvořeného. Oheň je tvořivost, erupce a vášeň. Oheň je těžko zvladatelný, takže s ním musíte být hodně opatrní.Oheň je symbolem síly,moci, ochrany a schopnostiměnit věci z jednoho stavu do druhého. Znamená osvícení a představuje také pravdu poznání skrze očistu. Je spojován se smrtí a znovuzrozením, cyklem života.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama